Žižkovská Noc probudí město

Žižkovská Noc nabízí po dobu tří dnů možnost poznat kulturu všeho druhu. Příležitost přecházet nejen na Žižkově mezi desítkami scén, na nichž probíhá program bez žánrového omezení, se podeváté naskytne během 21.–23. března 2019. The Bug s Miss Red, Bliss Signal, Emma Smetana, Jackie Walker, Katarzia, Misanthrop, Midi Lidi, N.O.H.A, PSH, Sto zvířat, Vltava anebo WWW. Jedna vstupenka, více než pět set vystoupení. Aktuální program je k dispozici na stránkách zizkovskanoc.net.

Třídenní festival nabízí žánrově neohraničený zážitek. „Prorůstá do základů a do šířky, aby byl oduševnělý, ne co největší. Chceme být ne megalomanskou, ale pestrou a promyšlenou akcí,“ uvádí Marek Dočekal za pořadatele ústřední ideu. Podoba Žižkovské Noci je dána komunitním aspektem akce a posledních pár let zapojením spřízněných promotérů, do jejichž rukou je svěřena výrazná, rovnocenná část dramaturgie. Na kurátorství se takto tentokrát podílí kolektivy Heartnoize, Hudba Praha, Jednota, Na Scénu, Onyx či X-Massacre a svébytný program představují i hudební magazíny Full Moon, UNI anebo Spark. Tímto má Žižkovská Noc v českém prostředí záměr navázat na obdobně laděné festivaly jako je nizozemský Le Guess Who?, popřípadě obecně festivaly showcasového typu.

Žižkovská Noc stejnou měrou nabízí i divadlo, autorská čtení, slam poetry, standupy a performance. Kroměžných, občansky angažovaných témat program vyrovnává programová sekce, jejímž úkolem je rozesmát. Prostory letošního ročníku mají vertikální i horizontální charakter – jdou doslova od sklepa na půdu a ze Žižkova k sousedním čtvrtím. Od útulných bytů přes půdní prostory Cross Attic k zavedeným prostorům Venuše ve Švehlovce anebo Studia Alta. To lze říct také o hudební sféře, zasahující vedle tří největších scén Crossu, Paláce Akropolis a Stormu i neotřelé lokace jako U Habásků, Žižkostel nebo letos poprvé třeba Fuchs2.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *