Ad hot

Na protější stránce je jako obvykle koncertní kalendárium aktuálního měsíce, ale všechno pozoruhodné se do něho vlastně nikdy nevměstná. Zvlášť když je nabídka tak bohatá jako momentálně. A vyhlíží to, aspoň pokud jde o Prahu, na značně nabitý celý rok. Dost možná už bude dubnové UNI na světě ještě před první českou zastávkou chilské, v USA usazené zpěvačky-kytaristky, ovšem jazzově zdatné a sólující, jménem Camila Meza (8. 4. Jazz Dock, festival Americké jaro). Když jsem před dvěma lety narazil na její debutové album Traces, šlo o radostné překvapení. Pod rukama producentské kapacity Matta Piersona natočila Meza kolekci povětšinou vlastních skladeb, ve kterých ji doprovodila instrumentální smetánka (Shai Maestro – piano, Kendrick Scott – bicí) a bylo jasné, že tahle dívka by se neměla ani na newyorské scéně ztratit. To se zřejmě také nestalo a v Praze bude hrát převážně muziku z nového CD Ambar.

Dramaturgie Jazz Docku už delší dobu pořádá vlastní, do pár dnů scuknuté festiválky věnované vždy jednomu instrumentu, a tedy jeho mistrům a zároveň lídrům skupin. Tentokrát přišli na řadu bubeníci a během osmi akcí (včetně obvyklých workshopů) ve dnech 21. – 25. dubna vystoupí světová i domácí extratřída (Brian Blade, Omar Hakim, Mark Guiliana, JoJo Mayer plus Bady Zbořil, Dano Šoltis, Roman Vícha atd.) Ale ne, že se bude pořád jen bušit jako o život, neboť s výše jmenovanými pány přijedou jejich ansámbly. Některé už jsme v Čechách viděli, a tak víme, jaká senzace je například trio Children of the Light neboli Danilo Pérez – John Patitucci – Brian Blade (24. 4.). Hodně si lze slibovat také od Guilianova kvarteta, se kterým vloni nahrál opěvované album Jersey (25. 4.). A jestli je pro někoho Mayerova divočina s kapelou Nerve prostě moc… divoká, může si 23. 4. odskočit k mírnější, avšak dostatečně energické konkurenci do karlínského Fóra na Gregoryho Portera. Jistě však ani tentokrát čepici nesundá. Půjde zároveň o příležitost poprvé spatřit v jeho sestavě Ondru Pivce. Což by aspoň pomyslné smeknutí zasloužilo.

Nápor atraktivní a zároveň pestré nabídky pokračuje i v květnu: Trio Brada Mehldaua a Kamasi Washington (Praha), bluegrassová novátorka Sierra Hullová (Jablonec)…

 

Na protější stránce je jako obvykle koncertní kalend . . .

Tento článek je dostupný předplatitelům UNI magazínu

Přidat komentář