Na jevišti Městského divadla Kladno se odehraje vražda.

Předposlední premiérou letošní sezony bude světová premiéra zbrusu nového případu Sherlocka Holmese, který vznikl přímo pro Městské divadlo Kladno. Autor hry a režisér v jedné osobě Adam Doležal se nechal inspirovat dílem Arthura Conana Doyla a připravil novou divadelní komedii. Slavnostní premiéra Případu Sherlock proběhne 16. března v hlavním sále MDK.

Když se Sherlock Holmes v devatenácti rozhodoval, co bude v životě dělat, dráha soukromého detektiva nebyla vůbec jasná volba. Zajímal se o spoustu pozoruhodných věcí: naučil se rozeznat čtyřicet druhů doutníků podle popelu, který po nich zůstane. Stal se specialistou na mouchy a jejich larvy, které rozkládají hnijící maso. Studoval chemii, anatomii, botaniku a hrál výtečně na housle. K čemu ale jsou takové znalosti kdesi na deštivé Baker street 221B konce 19. století? Vždyť Londýn je jen temná stoka a jeho obyvatele mnohem víc baví vyvolávat duchy, navštěvovat panoptika a věštit budoucnost z čajové sedliny, než hledat vědecká vysvětlení. Mistr dedukcí a člověk s nepřekonatelným pozorovacím talentem Sherlock Holmes to tak ve viktoriánské Anglii nemá snadné a viktoriánská Anglie to zas nemá snadné s ním.

Nová hra o Sherlocku Holmesovi a mnoha dalších vychází z díla sira Arthura Conana Doyla, původní text však vznikl na objednávku Městského divadla Kladno a bude uveden ve světové premiéře. Autor a režisér Adam Doležal se tak po úspěchu inscenací Žena v černém a Sexmise vrací na velkou scénu MDK. „Vycházel jsem z toho, co mám na Sherlockovi rád a rozhodl se opřít o prostředí a jeho charakter. Brzy mi došlo, že seriózní detektivku psát nechci, a tak se do textu dostal humor a nadsázka. Bude to jakýsi fandovský prequel ke knihám,” dodává ke své nové inscenaci Adam Doležal. Hlavní role Sherlocka Holmese se v MDK ujal Tomáš V. Hron, jeho společníkem bude Jakub Hubert, v inscenaci se ale objeví většina souboru kladenské činohry.

 

 

Více informací o inscenaci

https://www.divadlokladno.cz/repertoar/pripad-sherlock/

 

Přidat komentář