Naslouchejte tichu s Laurií Amat

V nádherných prostorách cisterciáckého kláštera v Plasech bude ve dnech 14.–16. června probíhat třídenní hlasová laboratoř pod vedením respektované skladatelky, performerky a hlasové improvizátorky Laurie Amat. K pestré hudební minulosti Laurie Amat patří např. spolupráce s The Residents na projektu Freekshow. Ve svých současných projektech se Laurie Amat zabývá elektronickou hudbou a je členkou improvizačního tria Swirm (bubeník David Grollman a trumpetista Brad Henkel). Pracuje také na performancích Phaser Chords s Diane Douglas. K nedávným patří např. její vystoupení v Kalifornii na hudebním festivalu Noisefest and Loopfest či četná vystoupení s vokálním uskupením Bob Marsh´s Music v Luggage Store Gallery v San Francisku. Byla také několikrát hostem festivalu Alternativa.
Hlasovou techniku sice považuji za zásadní věc, ale k hlasovému projevu přistupuji skrze smysly a instinkty. Na dílně vzniká prostředí, ve kterém si zúčastnění budou moci najít svůj vlastní, jedinečný hlas. Ve chvíli, kdy se rozhodneme vydat zvuk, se otevíráme, stáváme se zranitelnými a zároveň prokazujeme odvahu a sílu. Jsme bojovníky. Ale i bojovníci se mohou bavit,“ říká lektorka.
Dílna bude vedena v angličtině a překládána do češtiny. Začne v pátek v 18 hodin a bude zakončena v neděli v 18 hodin. Cena dílny je 1750 Kč (1550 Kč pro studenty, důchodce a osoby na rodičovské dovolené). V ceně není strava ani ubytování, k dispozici je domov mládeže při SOŠ nebo chatky v rekreačním středisku, ceny jsou od 140 Kč za noc. Více informací na www. hlasohled.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *