Mejdan s Three Lobed Recordings

Američan Cory Rayborn je mimořádný fanoušek. Přes den právník na plný úvazek, otec od rodiny, se v noci mění v hudebního nadšence, který už dvacet let vydává hudbu na svém labelu Three Lobed recordings. Psychedelický rock Bardo Pond, nové představitele amerického primitivismu jako Jacka Rose nebo Daniela Bachmana, space rockové trubadúry Wooden Wand, avantgardní harfenistku Mary Lattimore nebo vedlejší projekty členů Sonic Youth nebo Yo La Tengo. Více než 140 nosičů různých stopáží hovoří o tom, že solitérní, noční práce může, pokud do ní jediný představitel vydavatelství vloží celé své srdce, přinést mimořádné výsledky. Seznamte se s labelem, který si pořádný Mejdan opravdu zaslouží.

Situace je stále stejná? Vedení vydavatelství je stále pouze tvým koníčkem, nikoli prací?

Musím tě na začátek hned opravit. Three Lobed je můj „koníček“, na který přichází čas až úplně naposled, v noci. Je to mé špatně placené druhé zaměstnání. Živím se jako právník v advokátní kanceláři, kde pracuji na plný úvazek už více než sedmnáct let. Mám také rodinu a slušný počet dalších povinností (moje žena je místní volený úředník), takže vydavatelství a veškerou jeho agendu vyřizuji mimo pracovní dobu, často v pozdních nočních hodinách.

Jak se to stalo, že si obchodní právník založil hudební label?

Label jsem založil o pár let dříve, než se moje právnická kariéra plně rozeběhla. Od mládí jsem žil hudbou. Bookoval jsem kapely, psal do fanzinů, pořizoval záznamy koncertů atd. – a roli vydavatele jsem si chtěl také vyzkoušet. A tato poloha mně chytla za srdce.

Jak fakticky stíháš vést vydavatelství s tvou prací na plný úvazek?

Je to docela jednoduché – práce okolo vydavatelství se do značné míry odehrává „po práci“, ale několik emailů a telefonních hovorů, jak to čas dovolí a vyžaduje, tu a tam vpravím do denní agendy. Když navíc máte malé děcko, znamená to občas, že se labelu věnujete místo toho, abyste si s ním četl, sledoval filmy nebo dělal podobné věci.

Název vydavatelství „Tři laloky“ má nějaký význam?

Souvisí to s podivnou fikcí H. P. Lovecrafta navázanou na rozvětvený mýtus o Nyarlathotepovi, fiktivní postavě v Cthulhu.

Příběh vydavatelství začíná u kapely Bardo Pond. Jakou důležitost pro tebe stále mají? V čem tě okouzlili?

Bardo Pond pro mě byli velmi důležití a zůstávají pro mě zásadní kapelou dodneška. Popsal bych to jako lásku, která se přetavila v pevné přátelství. Měl jsem štěstí, že mi věřili s vydáním úplně první desky labelu, kterým byl desetipalec Slab. Pokud by na můj nápad nekývli, asi bychom se dnes spolu nebavili.

Američan Cory Rayborn je mimořádný fanoušek. P . . .

Tento článek je dostupný předplatitelům UNI magazínu

Přidat komentář