Mejdan se Solar Lodge

Jsou hudební styly, které byly brány za progresivní před mnoha lety, přesto si stále drží velké množství fanoušků, o které se starají muzikanti a kapely přenášející odkaz „otců zakladatelů“ do dnešních dnů. Pro gotický rock je jedním z vydavatelských ostrovů vydavatelství Solar Lodge, které v letošním roce slaví deset let fungování. Co stojí za sveřepým konáním šéfa vydavatelství Artauda Setha? To jsme se ho zeptali na stylovém mejdanu v gotickém hávu.

Ještě předtím, než se zakousneme do rozhovoru s Artaudem Sethem, je dobré prozradit něco informací o něm samém i vydavatelství Solar Lodge. Andreas Franzmann, jak se občanským jménem Artaud Seth jmenuje, vpadl na hudební scénu v roce 1989 se svou první kapelou Garden Of Delight. Už s ní rozvíjel postupy gotických klasiků především The Sisters Of Mercy do nových směrů. Potahoval je temným suknem, popasovával s elektronikou a world music elementy do nových obzorů. Rozsáhlou diskografii ukončil rozchod v roce 2008, po němž vznikla další Artaudova kapela Merciful Nuns. A s ní se začíná psát i historie vydavatelství Solar Lodge (www.SolarLodge.de)…

Jsi na hudební scéně od roku 1989. Co tě přimělo před deseti roky založit Solar Lodge?

Nejprve se musím vrátit do roku 1991. Tehdy jsem přišel s nápadem založit u vydavatelství Big Noise Records sublabel Dion Fortune Records. Název labelu, design loga, stejně jako většina kapel včetně Garden Of Delight, Diary Of Dreams nebo The Merry Thoughts jsem dotáhl do vydavatelství sám nebo jsem v nich figuroval. Také jsem byl něco jako producent prvních kapel a sestavil jsem řadu slavných kompilací vydavatelství Dion Fortune. Byl jsem mladý, neměl jsem v hlavě žádné peníze, ale spoustu nápadů. Dokázal jsem je implementovat do života Dion Fortune Records, i když jsem z fungování labelu osobně neviděl ani šesták. Manažer vydavatelství se postupem času začal rozcházet s představami, kterým směrem jsem chtěl label táhnout dál, až jsme se rozešli. Bylo to, tuším, v roce 2000. V té době jsem odešel k labelu Trisol. Zůstal jsem u nich deset let, dokud jsem necítil nutkání znovu jít svou vlastní cestou … to jsem měl v rukou výborné debutové album Merciful Nuns a na účtu dostatek prostředků, které jsem mohl vložit do nových projektů. Tehdy se zrodilo vydavatelství Solar Lodge.

Jsou hudební styly, které byly brány za progresivní p . . .

Tento článek je dostupný předplatitelům UNI magazínu

Přidat komentář