Ad hot

„Steaky! Tos nežral!“, stálo (sic!) na ceduli při silnici, podtrženo obrovskou šipkou, tedy spíš šípem, mířícím doprostřed sotva deset metrů vzdálené zdi vesnického hřbitůvku. Pravda, to jsem nežral. Počítám, že ani takový doktor Hannibal Lecter by si nedal. Ten přece rád čerstvou flaksu.
V prvé chvíli mě napadlo, jestli by nestála dotyčná stejkárna za opatrnou obhlídku klientely. Jenže by ji jistě netvořili žádní kulinární ultra-výstředníci, nýbrž všední směsice turistů, formanů a okolních. Stižených toliko sladkým kolektivním nevnímáním takové reklamní absurdity. Jež evidentně sedlo i na místní samosprávu, příslušnou farnost a tamní obyvatelstvo vůbec, sestávající přece nadto z mnohých pozůstalých. A jelikož jsem nezaznamenal varování před projížďkou úsekem častých nehod, nasměrování poutače zřejmě nevyvádělo z míry ani žádné řidiče. Ale nezdálo se mi to, fakt jsem to viděl. Přibližně mohu zvědavým i určit ono místo. Přibližně. Sen jsem měl pak v noci naopak o kamarádech Michaela Jacksona z klipu Thriller. Což byla blbost, ti by přece měli naopak číhavě ležet za onou zdí. A ne se nechat roznášet po porcích. No jo, sny jsou samé nesmysly. Jako ten můj věčný o té… No nic.
Z hlavy mi pomenší, avšak o to agresivnější billboard stejně nějakou dobu nešel. A vyvolával řetězce divokých představ a neodbytných otazníků. Tedy, už to slábne, zaplaťpánbůh. A jak se teď z toho vypíšu, snad to zmizí docela. Ideální by bylo, kdybych na tom byl jako ti výše zmínění nevšímaví, záplavou výkřiků reklam všeho druhu už dávno asi nedotýkaní. A v klidu si poroučející dost možná skutečně výtečné položky menu onoho podniku. K němuž je jediná odbočka z hlavního tahu v těsném sousedství místa posledního odpočinku bližních. Což je sice obchodně jistě nemilé. Ale to neznamená, že se na to má zvysoka kašlat. A že nelze na restauraci upozornit prostě a věcně. Budeli kvalitní, ve známost vejde. Dříve nebo později. Ale onu cynickou dryáčnickost mají samozřejmě zarazit ti, kdo to mají v referátu. A ozvat se i místní. Možná se tak stalo nebo děje. Nevím o tom nic, a tudíž se nejmenované obci předem případně omlouvám. Kruci, takhle vážnej na tomto místě? To jsem teda zatím nežral.

Přidat komentář