Scintilla Beaty Hlavenkové živě v Praze

11. dubna 2017 představí v kostele sv. Vavřince pianistka, skladatelka a producentka Beata Hlavenková pražskému publiku svou aktuální desku Scintilla. Spolu s ní vystoupí norský pianista a koproducent desky Anders Aarum a vynikající český perkusista Miloš Dvořáček.
„Nedávno jsme s Andersem Aarumem odehráli několik skvěle přijatých koncertů v Norsku, těším se, že Scintillu zahraji v domovině, kde proběhlo minulý rok jen jedno koncertní provedení a tudíž jediná možnost slyšet album naživo. Letos mě čekají i další radostné hudební výzvy. Spolu s Marianem Slávkou, Lukášem Duchovičem a Patrickem Karpentskim finišujeme album projektu OOO, mám v úmyslu vydání not k albu Theodoros, s Baromantikou začínáme pracovat na nové nahrávce. V druhé části roku bych ráda po svém s klavírem zpracovala koledy z různých částí světa,“ přibližuje své letošní plány Hlavenková.
Amerikou i Evropou vyškolená klávesistka si vybudovala takové renomé, že si na svou poslední desku Scintilla mohla pozvat hudebníky věhlasu amerického klarinetisty a skladatele soudobé hudby Evana Ziporyna (jehož spolupráce si váží Steve Reich, Yo-Yo Ma, Kronos Quartet či Iva Bittová), dále kanadskou trumpetistku Ingrid Jensen, mezinárodně uznávaného českého violoncellistu Jiřího Bártu nebo britského písničkáře Justina Lavashe. Dále se na albu producentsky spolupodíleli Petr Ostrouchov a Patrick Karpentski, Scintilla byla nominována na cenu Anděl 2015.
Koncert proběhne v rámci Scintilla tour, během něhož zazní program také 12. dubna na trutnovském festival Jazzinec a o den později na JazzFestu Brno. Koncertní program Scintilla Tour je financován EHP a Norskými fondy 2009-2014.

Scintilla Tour – Praha, 11. 4. 2017, Kostel sv. Vavřince, Hellichova 18, Praha 1 – Malá Strana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *