Festival pro židovskou čtvrť Boskovice 2020 hlásí změny

Z důvodu bezpečnostních opatření souvisejících s pandemií koronaviru oznamují organizátoři Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice 2020 změnu termínu konání akce. Jisté je, že osmadvacátý ročník ve dnech 2.–5. července neproběhne.

„Příznivce a ani sebe nechceme o unikátní festivalovou atmosféru Boskovic ochudit, proto jsme se rozhodli, pokud to podmínky dovolí, uspořádat alternativní třídenní variantu ve dnech 28.–30. srpna. Už teď máme na srpen potvrzeno několik skvělých vystupujících jako je Beata Hlavenková, První hoře, Beps’n’Johnnies, Palma nebo Bára Zmeková, samozřejmě neopomeneme ani divadlo, film či výstavy. V tuto chvíli čekáme na jasné pokyny k pořádání menších akcí a festivalů, pevně však doufáme, že se na konci léta sejdeme,“ říká šéfdramaturg Antonín Kocábek.

 

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice láká každým rokem několik tisíc návštěvníků programovou pestrostí, zahrnující koncerty českých i zahraničních umělců, divadelní vystoupení, filmové zážitky, rukodělné a pohybové dílny, diskuze, čtení a výstavy umění. To vše v jedinečných prostorách. Festivalový ruch rozeznívá boskovické ulice, kostel, synagogu, zámecký skleník, sklepy či hrad.

Plnohodnotný osmadvacátý ročník tedy proběhne 8.–11. 7. 2021, vstupenky však zůstávají v platnosti a držitelé je budou moci využít na letošní alternativní variantu ve dnech 28.–30. 8. nebo ponechat na rok příští.

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice pořádá Unijazz ve spolupráci s městem Boskovice a rodinou Mensdorff-Pouilly, za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, Města Boskovice, Česko-polského fóra MZV ČR, Jihomoravského kraje, Česko-německého fondu budoucnosti, Státního fondu kultury ČR, Nadačního fondu obětem holocaustu, Nadace Život umělce, MP Holding a firmy Lanik.

 

 

www.boskovice-festival.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *