Bloome

Elektropopovou dvojici Bloome tvoří zpěvačka a písničkářka Kristine Jandečková a bývalý kytarista kapely Sergeant Jammer Martin Fejfar. Hudební spolupráci zahájili Kristine a Martin v roce 2018. O dva roky později vydali debutové EP Crossroads. Za další dva roky následovalo druhé EP gone, gone, které organicky spojuje zdánlivě protikladné hudební polohy, jako je zasněnost a nostalgie na jedné straně a tanečnost a rytmičnost na straně druhé.

Jak jste přišli k názvu kapely? Slovo Bloome vypadá anglicky, ale přesto v angličtině neexistuje.

KJ: Když jsme vymýšleli název, nemohli jsme se shodnout. Cokoliv jeden z nás navrhl, se tomu druhému nelíbilo. Nakonec jsme z náhodných slov složili název Bloom in Figures a s tím jsme fungovali asi půl roku. Pak jsme zjistili, že je to totálně nezapamatovatelný a úplně blbý. Neměli jsme žádný nový nápad, a tak jsme to zkrátili na Bloom a přidali „e“ na konec.

MF: Tam byl problém s tím, že Bloom se už jmenovalo hodně kapel.

KJ: Bloom bez „éčka“ je profláklé slovo. Dávala jsem „Bloome“ do Spotify a do Googlu a říkala jsem si: „To je bezva, tak se jmenuje jen jedno květinářství v Americe, jinak nikdo.“ Tak jsme se tak pojmenovali a asi dva týdny na to koukám, že na YouTube se objevili uživatelé se stejným názvem a pár dalších vyskočilo i na streamovacích službách. Ale teď už to znova měnit nebudeme, celkem jsme se už s tím názvem sžili.

První EP Crossroads jste vydali najednou. Druhé EP jste kvůli získání pozornosti vydávali postupně po singlech. Vyplatila se tato strategie?

KJ: Je to určitě lepší. Když člověk vydá jeden singl, tak ho může předhodit editorům, aby si ho poslechli, a když se jim to zalíbí, tak ho dají do playlistu na Spotify. Pokud člověk vydá celý projekt najednou, tak to už nejde. Za druhé si myslím, že pro začínajícího umělce je důležité, aby kolem sebe dělal co nejdéle rozruch. Když jsme EP vydávali po singlech, pomohlo nám to udržet zájem.

Připravujete vydání alba?

KJ: V šuplíku máme spoustu nápadů, který postupně přivádíme k životu. Takže vyjde další EP nebo první album. Časem.

 

Elektropopovou dvojici Bloome tvoří zpěvačka a p . . .

Tento článek je dostupný předplatitelům UNI magazínu

Přidat komentář