Popdivnosti: něco něco

Skupinu něco něco založili Alžběta Trusinová (působící v kapele Neřvi mi do ucha) a Tomáš Tkáč (Pris). Jejich zamyšlený pop vychází z analogových syntetizátorů a lo-fi samplů, to vše je dokreslené potemnělým převážně Alžbětiným zpěvem. Loni vydali něco něco na Tomášově labelu Divnosti první singl Rovina, následovaný letos v lednu songem Žádná hudba. V současnosti skupina pracuje na svém prvním albu.

Na kdy chystáte vydání alba?

TT: Na březen nebo duben. Není na co čekat. Tím, že je naše hudba elektronická, se člověk může donekonečna nimrat ve všech zvucích. Proto chceme album vydat rychle – za prvé, aby se nestalo, že bychom se v tom zbytečně pitvali a za druhé, abychom z našich písniček neztratili radost. Já se produkováním a mícháním desek živím, takže vím, že když nad něčím trávíš zbytečně moc času, začneš ztrácet objektivitu a hrozí, že budeš dělat špatná rozhodnutí. Může se například stát, že se soustředíš na věci, které nejsou důležité, a potlačíš to, co je opravdu zajímavé a co tě k té skladbě vlastně napoprvé přitáhlo. Proto se snažíme pohybovat rázně a rychle.

AT: Snažíme se pohybovat rázně a rychle, album jsme chtěli mít v roce 2019, a ono stále není. (smích)

TT: Protože dubnový singl měl úspěch, chtěli jsme mít desku už na podzim. Mně to ale přišlo strašně uspěchaný. Potřeboval jsem, aby něco něco uzrálo, abychom to definovali a řekli: Toto jsme my.

AT: Co teda jsme, když jsme si to definovali?

TT: Odpovědí bude ta deska. Naše skladby teď sledují určitý narativ, hudebně i textově.

AT: První deska bývá často kompilát, to jsme hrozně nechtěli. Potřebujeme, aby na albu skladby byly, protože tam mají být, a aby tam byly spolu, protože tam mají být spolu.

Jak jste se dali dohromady?

AT: My jsme partneři a hudba pro nás byla a je velké téma. Vždycky jsme o ní hodně mluvili a Tomáš se jí do velké míry živí…

TT: Já myslím, že se jí živím do úplné míry.

AT: Do úplné míry. Já ne, ale chodím na koncerty a docela sleduji, co se děje. Bavili jsme se spolu o našem odlišném tvůrčím procesu a došli jsme k tomu, že by pro nás mohlo být hodně zajímavé spolupracovat na hudební rovině. A tak vznikla naše písnička Rovina. (smích)

Skupinu něco něco založili Alžb . . .

Tento článek je dostupný předplatitelům UNI magazínu

Přidat komentář