Ad Hot

Když ležíte s nohou v sádře, jde vám dříve varující přítel, že to bude v těchhle botách dneska venku klouzat jako prase, logicky na nervy větou: „Já jsem to říkal!“ A naopak oceníte, pokud takovou sentenci spolkne. Což zvlášť u jistých typů vyžaduje sebezapření. Které v sobě ale i leckdo vcelku normální poslední měsíce hledá obtížně. A má sto chutí pohádat se do krve s těmi, kdo se léta více méně posmívali jeho výlevům nad tou kágébáckou sviní z Kremlu. Která ovšem stejně překonala všechna sýčkovská proroctví už projevem při startu „speciální vojenské operace“. V němž především odporný a absurdní výraz ,denacifikaceʻ vyvolával nevolnost a apokalyptické vize. Svižně proměněné v realitu. Takže vlastně vyslovit „já jsem to říkal“ ani dost dobře nelze. Až takovou představivostí přece nikdo nedisponoval! Snad vyjma nějakých top secret analytiků kdesi v Pentagonu. Překvapených pak jistě jak šlendránským stavem dlouhé dekády značně obávané ruské armády, tak pevným odporem Ukrajinců.

Kterým se ale – bacha na věc! – podle českého ex-prezidenta Klause nemají dodávat ze Západu zbraně. Protože tak věc jenom eskaluje a strašně se komplikuje. Jinými slovy: Ukrajina si má lehnout na záda a bude klid. Fujtajbl! A jestlipak prý, dělá si ještě ex-hlava státu hlavu, není náhle probuzená česká vstřícnost vůči Ukrajincům ve skutečnosti jenom projevem nenávisti k Rusku? Což, uznáte, je figura tak zvrácená, že kdo má potřebu si odplivnout, nechť jde do toho. 

Až tohle číslo UNI vyjde, bude zrovna po tradiční vojenské parádě na Rudém náměstí (nedostane užitečný idiot z předchozího odstavce pozvánku?), a těžko předvídat, co se tam může oslavovat. Něco jistě, i když to třeba na žádnou velkou slávu nebude. Aspoň pevně doufám. Tedy teď, v prvních hodinách jednadvacátého dubna, aby bylo jasno. A ještě hůř lze odhadovat vlastně všechno. Zato nabeton je, že ať válka vyústí v cokoli, od možná jenom za staletí zbídačelých Rusů, což ale na věci bohužel nic nemění, je nezbytné se ostře a komplet izolovat. Na zatraceně dlouho. Přesněji, jak o tom kdysi mluvil Havel, dokud si konečně neujasní, kde má jejich země svoje hranice. Jinak zase budeme jednoho rána akorát vejrat. A kdosi si neodpustí pronést protivné: „Vždyť jsem vám to říkal!“ 

Přidat komentář