Co právě kreslí… Vendula Chalánková

Narodila se v roce 1981 v Přerově. Pracuje jako textilní výtvarnice, designérka, malířka, komiksová kreslířka a scenáristka. Vystudovala Fakultu výtvarných umění v Brně. Publikovala komiksy Žít jako kaskadér (2005), Cukr a počasí (česky a anglicky, 2009) a Proč nejsi jak chlapi v práci, vole? (2015). Dále „ušila“ autorské publikace O Červené karkulce (2009), O perníkové chaloupce (2011) a Vyšívané pohádky (2015). Nejnověji ilustrovala knížku lidových písní Zpívejte s námi (2015). V letech 2009 a 2010 byla členkou kapely Muženy. Pod hlavičkou Zvrhlý vkus se věnuje výrobě módních doplňků a hraček. Představuje se na stránce http://vendulachalankova.cz. „Všechny moje komiksy jsou ze života. Běžně zatahuju břicho, jsem na dietě, nenosím podprsenku a vypadám naivní,“ říká. (rk)

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”30″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”100″ thumbnail_height=”75″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show as slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Přidat komentář

2 komentáře u „Co právě kreslí… Vendula Chalánková

 1. Vážený pane, momentálně nevím, kam vás odkázat ohledně grafického díla Miroslava Salavy, ale pokusím se alesppoň ukázek nějak dopídit a podaří-li se to, pokusíme se je zařadit do některého z příštích vydání magazínu UNI, případně umístit na tento náš web.
  K vašemu druhému dotazu: seriál magazínu UNI je primárně věnován kreslířům. Tomu také podléhá výběr těch, o nichž píšeme a jejichž aktuální tvorbu představujeme.
  S pozdravem
  Ondřej Bezr
  šéfredaktor UNI

 2. dobrý den,
  nebudu reagovat na výše uvedenou noticku, i když se mě líbí, že po dlouhých 30 letech někdo oprašuje tu krásnou módu zmiňovanou ve filmu Vesničko má středisková, ale takový komentář asi nepotřebujete.:)
  jen jsem se potřeboval dostat k redakci. na tenhle Web jsem se zatoulal náhodně přes článek o úmrtí Miroslava Salavy. přiznám se že je pro mě novým pojmem, ale protože se ve svém uměleckém směřování zabýval i dřevořezbou, zajímalo by mě zda se k tomuto okruhu jeho práce lze nějakým způsobem dostat.
  a ještě jeden dotaz. alespoň podle uvedených komentářů to vypadá, že všichni jen kreslí. figurální tvorbou, či něčím podobným se nikdo nezabývá, či není zrovna nikdo kdo by splňoval přísná kritéria? 🙂

  děkuji, čest památce pana Salavy.

  Jan Darebník