Delvon Lamarr: Varhany si mě prostě vybraly

Delvon Lamarr Organ Trio nebo zkráceně DLO3 na BluesAlive svojí živelnou muzikou výtečně zapadne. Pánové ze Seattlu sice jako hlavní inspirační zdroj využívají starý dobrý soul-jazz 60. let, ale i v něm je přece obsaženo blues a funku na rozdávání. Kapela navíc neváhá ani s výlety do rockové psychedelie. Koncepce varhaníka Delvona Lamarra „bavit publikum radostnou a bezstarostnou muzikou, aby se cítilo dobře“ sice působí zdánlivě prostince, jenže podpořena ohromným kumštem a hráčskou energií není ani náhodou plytká, natož podbízivá. Není také divu, že dvě z pěti dosavadních alb DLO3 jsou koncertní. V interakci mezi hudebníky a publikem tkví největší síla tria.

V biografiích DLO3 bývá zdůrazňováno, že kapelu založila vaše manželka Amy Novo. Což působí trochu netradičně. Jak to vlastně bylo?

Mít někoho, kdo ve vás věří a kdo každodenně a beze strachu neváhá zasazovat se za vás, to je podle mě ta největší podpora, jakou můžete získat. Když o vás někdo pečuje a opravdu se zajímá o to, co se snažíte dělat, tak to prostě vaším světem pohne.

Amy od první chvíle, kdy jsme se poznali, pozorovala moje muzikantské protloukání. Jak léta tahám ten svůj gigantický instrument po štacích, aniž bych doopravdy něco vydělal. Pořád mi říkala, že jsem příliš dobrej, než abych se takhle zahazoval. Od začátku mě povzbuzovala, ať dám dohromady nějaké kluky, napíšu muziku a založím vlastní kapelu, ona že se postará o vše ostatní, o tu „obchodní“ stránku věci. Mně ale trvalo devět let, než jsem udělal to, co mi říkala. V současnosti jsme spolu už přes šestnáct let a musím říct, že Amy měla pravdu. Amy navíc manažersky pomáhá nejenom mně, ale i dalším muzikantům, které viděla podobně jako mě bojovat o živobytí. Chtěla by celý svět vyléčit muzikou.

Amy Novo je dokonce autorkou skladby Keep On Keepin‘ On z vašeho alba Cold As Weiss. Je sama aktivní muzikantkou?

Ale kdepak. Napsala ten nápěv, aniž by hrála na jakýkoliv nástroj. Prostě melodii jednoho dne uslyšela v hlavě, nazpívala si ji do mobilu a nahrávku mi pak pustila. Jen jsem si pak doma sedl ke klavíru a ten motiv se naučil.

 

Delvon Lamarr Organ Trio nebo zkráceně DLO3 na BluesAlive . . .

Tento článek je dostupný předplatitelům UNI magazínu

Přidat komentář