Evah

Evah, vlastním jménem Eva Hrabalová, je indie-popová zpěvačka, kytaristka a skladatelka pocházející z Uherskohradišťska. Má za sebou zkušenosti získané díky buskování se sourozenci a přáteli po Evropě a v New Yorku spojené s jejich indie-popovou skupinou Side Effect, která v roce 2017 vydala album The Way We Are. Letos vydává své debutové EP pod název Transitions. Tvorbu Evah ocení posluchači dávající přednost introvertní a na zkoumání myšlenek a pocitů zaměřené hudbě.

Důležitou součástí tvé hudební kariéry bylo buskování v řadě měst. Jak probíhalo?

Se sourozenci a kamarády jsme hodně cestovali a rozhodli jsme se si na cestách přivydělávat hudbou. Mám díky tomu plno krásných zážitků, zvlášť když lidé kolem začali tančit nebo zpívat a měli radost, bylo to kouzlo sdíleného okamžiku. Na ulici člověk dostává bezprostřední zpětnou vazbu. Také jsme díky tomu zažili třeba spoustu legrace. Chtěli jsme třeba buskovat v Benátkách na San Marcu a odsud nás hned vyhodili. Byli jsme ještě „děcka“ a nijak jsme to nepromýšleli.

Na hudbě miluju to, že spojuje lidi. Někdy jsme ani nebuskovali, jen jsme si zahráli v parku. Přišlo mi krásné, že se k nám lidi přidali. Díky buskingu mám úžasný zážitek z New Yorku. Přijely jsme tam s kamarádkou a já si tam koupila ukulele, abychom mohly hrát. Šly jsme buskovat do Central Parku. Hrály jsme písničku Cecilia od Simona a Garfunkela, když se k nám přidal takový starší pán. Říkala jsem si, že je fakt dobrý a měla jsem radost, že s námi zpívá. Pak odešel, ale když jsme dohrály, vrátil se a zeptal se, zda víme, kdo je. Netušily jsme, mohl to být kdokoliv. On nám řekl, že tu písničku napsal. Byl to Art Garfunkel. Chvíli jsme si s ním povídaly. Říkal, že to normálně nedělá, ale když viděl dvě holky, jak jeho písničku od srdce zpívají, nedalo mu to a přidal se. Bylo to neuvěřitelné. Když jsem poslala domů fotku, byli rodiče dojati, protože oni na Simonovi s Garfunkelem vyrůstali.

Ovlivnilo hraní v zahraničí tvou současnou tvorbu?

 

Evah, vlastním jménem Eva Hrabalová, je indie-popov . . .

Tento článek je dostupný předplatitelům UNI magazínu

Přidat komentář