Favorite Obsession

Severočeský Most byl donedávna bílým místem na současné české hudební mapě. To jednou provždy změnili zpěvačka a kytaristka Karolína Nodesová, baskytaristka Tereza Vaníčková a bubeník Jaroslav Žofka. Ti spolu založili skupinu Favorite Obsession a i když odešli studovat do Prahy, kapelu považují ryze za mosteckou. Svou hudbu, která se pohybuje na pomezí shoegaze a dream popu představili letos v lednu na EP Sad Disco produkovaném Sárou Vondráškovou (Never Sol). Ve stejnou dobu vydali videoklip k písni Green Eyes.

Jaká je historie vzniku kapely?

KN: Všichni tři jsme chodili na stejnou školu, ale původně jsme se znaly jen s Terkou, se kterou jsme si věkem blíž. Kapelu jsme dali dohromady na gymplu v roce 2018.

TV: Ale chyběl nám bubeník. Zkontaktovaly jsme se s Járou a v srpnu 2018 jsme měli první zkoušku.

JŽ: A hned věděly, že já jsem ten pravý a já to věděl taky. (smích)

Dream pop u nás není úplně nejrozšířenějším stylem. Jak jste se k jeho hraní dostali?

KN: My k tomu máme blízko, Terka i já ten styl posloucháme. Jára trochu taky. Nemyslím si ale, že bychom si cíleně řekli: pojďme dělat dream pop.

JŽ: My se k tomu, co hrajeme teď, dostali až po delší době a myslím, že pořád ještě nejsme na téhle koleji stoprocentně usazení. Posouváme se dál bůhvíjakým směrem. Kdoví kde skončíme – u reggae, u country…

Jak vznikl název kapely?

KN: Já byla na koncertě kapely The 1975 a jí předskakovali Pale Waves. Ti hráli písničku, která měla v refrénu slova Favorite Obsession. To mi přišlo jako geniální výraz. V tu dobu jsme se dávali dohromady, Pale Waves vydali desku, na které byl ten track, a já si řekla, že to bude název kapely.

TV: A my to hned schválili.

JŽ: My do těchhle věcí ani nemůžeme kecat, takže to bylo hned rozhodnuté. (smích)

Když už se bavíme o názvu kapely, povíte mi, co je vaší oblíbenou posedlostí?

KN: Já mám těch posedlostí víc. Jsem člověk, který se pro něco nadchne a je tou věcí posedlý. Obsesí pro mě bylo naše EP. Ale hodně se to mění, jsem dost nestálý člověk.

Severočeský Most byl donedávna bílým m . . .

Tento článek je dostupný předplatitelům UNI magazínu

Přidat komentář