Popdivnosti: Kvietah

Rozhovor s Magdalenou Fendrychovou, vystupující pod pseudonymem Kvietah, proběhl krátce před vydáním jejího prvního alba Hejno černejch koček. Magdalena skládá a zpívá od svých jedenácti let. Má za sebou působení ve skupinách White Russian Milkshake, May The Way a Horror make up set. Albu loni předcházelo vydání dvou singlů a videoklipů, a sice ŠampaňIndián. Obě písně kombinují velmi otevřené texty, výrazné refrény a rocková aranžmá.

Proč sis pro vydání alba vybrala právě label Divnosti?
Já se kamarádím s Cermaque, tedy s Kubou Čermákem, a on mi doporučil Divnosti. S Tomášem dělal track na album Lament a já mám to album hrozně ráda.

Produkoval album Tomáš Tkáč z Divností?
Na tom albu je zvláštní, že je to takový mišmaš. Je to kompilát. Produkce jsem dělala napřed sama, pak jsem je poslala Tomášovi a to, s čím nesouhlasil, jsme společně předělali.

Jak vznikl pseudonym Kvietah?
Já měla odmala ráda pseudonymy a svoje vymyšlené osobnosti a představovala jsem se jako Květa, protože to je jméno, které se používalo někdy dávno a mně to přišlo vtipné. Když se po mně žádalo, abych si vymyslela umělecké jméno, tak jsem si řekla, že to bude Květa, když už to stejně používám. Ale zároveň existuje kapela Květy, takže jsem se nemohla jmenovat Květa, protože by to vypadalo, že jsem to okopírovala.

Rozhovor s Magdalenou Fendrychovou, vystupující pod pseudonymem Kvietah, prob . . .

Tento článek je dostupný předplatitelům UNI magazínu

Přidat komentář