Uchamžiky

Tak jsem se dočetl, že má brzy vyjít výroční reedice třetího, v podstatě comebackového alba Suicide. Původně vyšlo v roce 1988 pod názvem A Way Of Life. To u kapely s názvem Suicide považuji za dost vtipný název, byť je to humor trochu černější. Hudebně na něm navázali tam, kde v roce 1980 přestali; stále to byla jejich nenapodobitelná kombinace naechovaných „elvisovských“ vokálů Alana Vegy a syrových elektronických podkladů Martina Reva. Na konci osmdesátých let už to možná neznělo tak revolučně a nepřístupně jako když v polovině sedmdesátých let začínali, ale ke střednímu nebo jakémukoli poklidně se pohybujícímu proudu měli pořád daleko.

Ještě nevím, jestli si novou reedici koupím; i když to z mých sloupků někdy možná působí naopak, ani já nekupuji úplně všechno. Ale tuším, že už jen kvůli předělávce nejslavnějšího hitu jejich přítele a obdivovatele Bruce Springsteena Born In The U.S.A. ji budu potřebovat! Ostatně bude to teprve třetí CD vydání tohoto alba, které budu mít. Což na těch 35 let není zase tak hrozné. Zvlášť když vezmu v potaz, že to první jsem si kdysi koupil ve Finsku ve slevovém koši.

Jak jsem ale nad touto deskou přemítal, uvědomil jsem si, že už se léta snažím vypátrat, kdo je ona žena na obalu. Koupající se kráska. Vlastně není jisté, jestli se koupe, a nakonec ani jestli je to kráska. Vidíme ji trochu zezadu, trochu z boku. Dost se zaklání a obličej je z velké části zastíněn. Proč nad tím hloubám: Z bookletu vím, že snímek fotil Ric Ocasek, který album i produkoval (zřejmě jeho zásluhou je o něco přístupnější než nekompromisní debut Suicide – jejich třetí deska je druhá co produkoval, první produkoval druhou). V té době už měl za ženu supermodelku českého původu Pavlínu Pořízkovou. Tak mě zkrátka napadlo, jestli jednoduše necvaknul jí? Pátrám prostě po tom, jestli toto album nemá náhodou takovouto „českou stopu“. Navíc Pavlína Pořízková zrovna na obalu Suicide – to by mi připadalo skvělé!

Jak už jsem uvedl, jednoznačné odpovědi jsem se zatím nedobral. Tudíž je možné tento sloupek číst zároveň jako výzvu. Vůbec bych se nedivil, kdyby mezi čtenáři UNI byl někdo znalý všech zajímavostí okolo Suicide (případně Pavlíny Pořízkové). To by mě pak potěšilo, kdyby mi dal vědět! Zase bych spal o něco líp. Díky.

 

Přidat komentář